16473138 10211059436815558 551739850000106291 n

 

Pracownicy Urzędu Miasta w Hrubieszowie z zespołu ds. rewitalizacji uczestniczą w cyklu spotkań z zakresu mieszkalnictwa, organizowanych w Ministerstwie Rozwoju. 

 

Spotkania grupy roboczej “Mieszkalnictwo” mają na celu wymianę opinii i doświadczeń z zakresu szeroko pojętej rewitalizacji, mieszkalnictwa, zagadnień pokrewnych oraz wdrażania modelowych rozwiązań. Grupa robocza „Mieszkalnictwo” zrzesza w sobie pracowników miast, które przystąpiły do projektu rewitalizacji m.in. w ramach konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast. 

Jedną z koncepcji przedstawionych na spotkaniach przez pracowników Urzędu Miasta w Hrubieszowie był pomysł dotyczący remontów na wniosek najemcy w zasobach komunalnych Gminy Miejskiej Hrubieszów. Pomysł polega na połączeniu elementów inicjatywy lokalnej i wsparcia remontów mieszkań komunalnych przy zaangażowaniu mieszkańców. Innowacją jest tu sposób realizacji działań remontowych. Materiały niezbędne do realizacji remontu dostarcza gmina, ale prace pod nadzorem gminy wykonywane są przez samych najemców lokali komunalnych. 

Wkrótce przedstawione zostanie kolejne rozwiązanie z zakresu mieszkalnictwa, mające na celu pomoc w spłacie zadłużenia z tytułu korzystania z lokali mieszkaniowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Hrubieszów w formie świadczeń rzeczowych. 

fot: Ministerstwo Rozwoju